Basında Fuar

FUAR

Basında Fuar

Biga Fuarı 1 Ekim’de Kapılarını Açıyor

http://www.canakkaleaynalipazar.com/biga-fuari-1-ekim-de-kapilarini-aciyor/20185/

https://www.ezineturk.com/sadan-dogan-uretim-yoksa-kalkinmak-hayaldir/

BİGA 13.GIDA, TARIM, HAYVANCILIK ve TEKNOLOJİLERİ FUARI

04-06 EKİM 2019

BİGA FUARI’NDAN MUHTEŞEM AÇILIŞ

Güney Marmara’nın en büyük tanıtım etkinliği haline gelen ve bu yıl 13’ncüsü düzenlenen Biga Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı 4 Ekim 2019 Cuma günü muhteşem bir açılışa sahne oldu.

Yurtiçi ve yurtdışından pekçok davetlinin ve basın mensubunun hazır bulunduğu Biga Fuarı’nın açılış törenine Çanakkale Vali Yardımcısı Celil Ateşoğlu, Bosna Hersek Unsko-Sanski Kantonu (USK) Başbakanı Mustafa Ruznic, USK Meclis Başkanı Agan Bunić, USK Tarım Bakanı Sulejman Kulenović, USK Ekonomi Bakanı Nijaz Kadirić, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, Zavidovici Belediye Başkanı Haşim Mujanović, Bužim Belediye Başkanı Mersudin Nanić, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, Biga Cumhuriyet Başsavcısı Bahri Yalçınöz, ÇOMÜ Rektörü Prof.Dr. Sedat Murat, Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosu Rabija Mašić, Bosna Hersek İzmir Fahri Başkonsolosu Ahmet Kemal Baysak, Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Bünyamin Bacak, Biga Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Nazan Yelkikalan, İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hacı Bekir Tuncer, SGK İl Müdürü Hilmi Ercan, KOSGEB Çanakkale Müdürü Barış Alural, Biga MYO Müdürü Ertuğrul Bilgücü, TKDK Çanakkale Koordinatörü Hasan İskender, Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz, Karacabey TSO Meclis Başkanı Hüseyin Fikri Sezer, Biga TSO Başkanı Şadan Doğan, Biga Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fahrettin Deniz, Biga Ziraat Odası Başkanı M.Güray Ergün, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur, Biga Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Sait Tanur, GMKA Genel Sekreter V. Abdullah Güç, ÇASİAD Başkanı Semih Başaran, MÜSİAD Çanakkale Şube Başkanı Şerif Mutlu, BİSİAD Başkanı İsmail Özer, Biga OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Fersan, Denizbank Trakya Bölge Müdürü Ahmet Çelik, USK Arıcılar Birliği Başkanı Hajrudin Šabić, Renkli Fuarcılık Ltd.Şti.Yönetim Kurulu Başkanı Umut Güngör, siyasi parti temsilcileri, kamu ve özel sektörün yöneticileri, oda ve dernek başkanları ve yöneticileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, fuara katılan firma yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.

Biga TSO Başkanı Şadan Doğan Biga Fuarı’nın açılışında yaptığı konuşmada; "Bir yıl aradan sonra, Avrupa’nın Asya’ya açılan kapısı güzel Bigamızda Biga Fuarı’mızı yeniden açmanın, milletin efendisi köylümüz ve çiftçilerimizle, besicilerimizle buluşturmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Biga, yılda iki hatta üç fuarı yapabilecek potansiyele doğru hızla ilerliyor. Hatta bu yönde talepler de alıyoruz ve değerlendiriyoruz.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, bizler ticaret ve sanayi erbabı olarak, Türkiye’mizin 2023 vizyonuna uygun olarak yatırımların ve istihdamın artması, ticaretin gelişmesi, ihracat hacminin büyümesi; özet olarak ülkemizin kalkınması, vatandaşlarımızın daha rahat bir ortamda faaliyetlerini sürdürerek, gelişmiş ülke standartlarına ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Biga girişimcilik kültürünün var olduğu bir coğrafya. Odamız adeta bir girişimci fabrikası. 2013 yılından bu yana KOSGEB ve İŞKUR ile birlikte yaptığımız 27 eğitimde 560 girişimci ile iş dünyasına önemli katkılar sağladık.

TOBB Çanakkale Genç ve Kadın Girişimciler kurullarımızı da oluşturduk ve başarılı çalışmalara imza atıyorlar.

Biga’daki sanayi yatırımları gün geçtikçe artıyor. Biga bir cazibe merkezi. Bugün, 1 ve 2 no.lu küçük sanayi sitelerimizde 1500 kişi istihdam etmekte.

3 no.lu küçük sanayi sitesi ve Ticaret Borsamız tarafından Çanakkale yolu üzerinde yeni bir zahireciler sitesi kurulması çalışmaları da devam etmekte.

Biga Organize Sanayi Bölgesi’ne genişleme sahası dahil edilmiş durumda. İdari ve teknik süreçler devam ediyor.

Biga’nın önemli tarihi ve turistik zenginlikleri de bulunuyor. Parion antik kenti. Priapos antik kenti harabeleri. Granikos savaş alanı. Nilüfer gölü. Mavi bayraklı plajları ve şifalı termal suyumuz ve kaplıcamız da mevcut. Kırsal turizme uygun köylerimiz… ve daha pek çok alan… Yapacağımız tanıtım faaliyetleri ile bundan böyle ülke turizminden daha fazla pay almayı arzu ediyoruz.

Biga, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin güzide eğitim birimlerine ev sahipliği yapıyor. Üniversitemizin Biga Ağaköy’deki Prof. Dr. Ramazan Aydın yerleşkesinde bulunan Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, 1994’ten bugüne, yedi bölümde 5800’ü aşkın öğrenciye hizmet veren ve önemli iş insanlarını yetiştirmiş bir kurum haline geldi.

Bunun yanısıra 2011-2012 eğitim öğretim yılında eğitime Biga Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu olarak başlayan eğitim birimimiz, 2018’de Biga Uygulamalı Bilimler Fakültesi’ne dönüşmüş, bu dönem başında geçmiş oldukları yeni binalarında, iki bölümde 812 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmekte.

1990-1991 yılından itibaren ilçemizde hizmet vermekte olan Biga Meslek Yüksekokulu da 20 programda 1600’ü aşkın öğrencisi ile Ağaköy yerleşkesindeki yeni binasına geçmeyi bekliyor.

Ayrıca fakültelerimizin lisansüstü programları da yüksek lisans ve doktora seviyesinde farklı yerlerden gelen çok sayıda öğrenciye hizmet veriyor.

Yapılan üniversite-sanayi işbirliği protokolleri ve geliştirilen projelerin de katkısı ile önümüzdeki dönemlerde Ağaköy yerleşkesi toplam iki fakülte, bir meslek yüksekokul ve 8500’e yaklaşan öğrenci sayısına sahip, farklı yatırımları çekebilecek ve gelişme potansiyeline sahip büyük bir üniversite kampüsü olmaya adaydır.

1915 Çanakkale Köprüsü yükselmeye başladı… Köprümüzün inşaatı hızla ilerliyor. Kadim İPEK YOLU bu köprü ile kesintisiz hale gelecek ve adeta yeniden canlanacak ve hayat bulacak. Bu bağlantı yakın ve uzak çevresine önemli katkılar sunmaya şimdiden başladı bile… Allah bitirmeyi ve Cumhuriyetimizin 100’ncü yılında 2023 yılında hizmete girmeyi nasip etsin inşallah… Bu ve benzer birçok projenin mimarı Türkiye Cumhuriyetimizin Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendiye buradan şükranlarımızı ve selamlarımızı sunuyorum. Allah, yar ve yardımcısı olsun.

ÜRETİM YOKSA, KALKINMAK HAYALDİR

Üretemediğiniz taktirde, sadece tüketici olarak kalırsınız. Bugün şartlar üretmek ve yatırım yapmak için zorlaşsa da, maliyetler katlansa da, üretmekten başka şansımız yok.

Evet, Bakanlıklarımız da bu durumun farkında ve ciddi çalışma içindeler. Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank, 2023 Sanayi ve Teknoloji Stratejisi’ni açıkladı. Sanayi 4.0 sürecinde üretimdeki dönüşümün farkındalığı ile "Teknoloji odaklı sanayi hamlesinin başlatılacağı ve 300’den fazla ürün grubunun Türkiye’de üretilmesi hedeflerini kamuoyu ile paylaştı. Dijital dönüşüme hız verecek söz konusu stratejilerin, kağıt üstünde kalmaması en büyük dileğimizdir.

Bir diğer açıklama Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan’dan geldi. Küresel ticaretin daraldığı bir süreçte paylaşılan, İhracat Ana Planı’nı ve içeriğindeki 17 hedef pazar ile 5 hedef sektör yaklaşımını çok önemsiyoruz. (Sektörler: makine, otomotiv, elektrik-elektronik, kimya ve gıda endüstrisi)

En büyük pazarımız başta Almanya olmak üzere AB ekonomisi küçülmeye devam ederken; verilecek destekler ile ihracat alternatif rotasını bulacak, katma değeri daha yüksek ürün ihracatı artarken, ihraç pazarlarımızda da genişleme mümkün olacaktır.

Biga tarihsel olarak ticaret kültürüne sahip bir kent. Güney Marmara’nın ticaret merkezi olma özelliğini sürdürmeye devam ediyor. Biga Fuarı da kendi öz gücü ile gelişerek, 100 binden fazla ziyaretçisiyle, örnek bir fuar haline geldi. Fuarı’mızın Bigamıza, Güney Marmara’ya ve ülkemize hayırlı işler, bol ve bereketli kazançlar getirmesini diliyorum. Katılımcı firmalarımıza, ziyaretçilere ve siz tüm misafirlerimize, Biga TSO adına sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan hanımefendi, TOBB Başkanımız sayın Rifat Hisarcıklıoğlu, yoğun programları nedeniyle fuarımıza katılamadıklarından dolayı başarı dileklerini ve selamlarını gönderdiler.

1 Ekim’de yeni yasama dönemi açıldı. Hayırlı uğurlu olsun. Milletvekillerimiz Kızılcahamam’da kampta. Başta AK Parti Grup Başkan vekili Sayın Bülent Turan’a ve Çanakkale Milletvekillerimizin tümüne Bigamız ve bölgemiz için yapmış oldukları çalışmalardan dolayı şahsım ve iş dünyamız adına teşekkürlerimi sunuyorum.

Sayın Kaymakamımızın şahsında Biga’daki tüm kamu birimlerine, Belediye Başkanımızın şahsında Biga Belediyesine, Biga Ticaret Borsamıza, Biga Ziraat Odamıza ve diğer tüm odalarımıza, derneklerimize ve paydaşlarımıza değerli katkıları ve işbirliklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum.

Fuar açılışımızı onurlandıran başta Sayın Valimize Biga vizyonuna katkılarından dolayı, şahsım ve Odamız adına tekrar şükranlarımı sunuyorum. Fuarımızda stand kurarak ürün ve hizmetlerini sergileyen tüm firma, kurum ve kuruluşlarımızın başarılı ve verimli bir fuar geçirmesini temenni ediyorum. Ziyaretçilerimize yararlanacakları, beklentilerini karşılayacakları keyifli bir fuar diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi şahsım ve Biga Ticaret ve Sanayi Odası adına saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” dedi.

Biga Fuarı açılış töreninde ayrıca Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga Kaymakamı Mustafa Can ve Çanakkale Vali Yardımcısı Celil Ateşoğlu da birer konuşma yaptı ve ardından fuarın açılış kurdelası kesilerek fuar alanında yer alan standlar ziyaret edildi.

www.bigafuari.org.tr

https://www.xn--yaammarmara-sgc.com/foto/3182046/biga-tarim-v-e-hayvancilik-fuari

BİGA FUARI 12’nci KEZ KAPILARINI AÇTI.

12’nci Biga Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, 5 Ekim 2018 Cuma günü açıldı.

Çok yoğun bir katılımın olduğu gözlenen Biga Fuarı’nın açılış törenine Çanakkale Milletvekilleri Jülide İskenderoğlu, Muharrem Erkek ve Özgür Ceylan, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Gelibolu Kaymakamı Hakan Kılınçkaya, Ezine Kaymakamı Ali Ekrem Tuna, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Biga Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Soytürk, Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Bünyamin Bacak, İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Çanakkale Çalışma ve İş Kurulu İl Müdürü Ali Çalışkan, Biga MYO Müdürü Ertuğrul Bilgücü, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı S.Kaya Üzen, Karacabey TSO Başkanı Naci Güncü, Biga TSO Başkanı Şadan Doğan, Biga Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fahrettin Deniz, Biga Ziraat Odası Başkanı Fikret Demir, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur, Biga Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Sait Tanur, GMKA Çanakkale Koordinatörü Recai Başaran, ÇASİAD Başkanı Semih Başaran, MÜSİAD Çanakkale Şube Başkanı Ali Osman Yıldız, BİSİAD Başkanı İsmail Özer, Biga OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Fersan, Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Okan Özoğlu, Denizbank Trakya Bölge Müdürü Ahmet Çelik, Renkli Fuarcılık Ltd.Şti.Yönetim Kurulu Başkanı Umut Güngör, siyasi parti temsilcileri, kamu ve özel sektörün yöneticileri, oda ve dernek başkanları ve yöneticileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, fuara katılan firma yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.

Biga TSO Başkanı Şadan Doğan Biga Fuarı’nın açılışında yaptığı konuşmada; "Bir yıl aradan sonra, daha yeni ve büyük bir kapalı alanda Biga Fuarı’mızı yeniden açıyoruz. Açılış töreninden sonra standları gezerken de göreceğimiz gibi, bu yılki fuarımız, tarım ve hayvancılık ağırlıklı. Her geçen yıl bu ağırlık artıyor. Bu artış, hedeflerimize uygun ilerledikçe, ikinci bir fuar için kolları sıvayacağımızı gösteriyor. İkinci fuarımız, tarım ve hayvancılık dışındaki tüm sanayi ve ticari sektörlerin yer aldığı genel bir fuar olacak. Biga, yılda iki fuarı yapabilecek potansiyele doğru hızla ilerliyor.

Sayın Valim, Değerli konuklar… Karnı tok olan, Sırtı pek olan, Başını sokacak bir evi olan, Tipi yağsa, öncelikle kartopu oynamayı düşünür.

Gerçekçi olmak zorundayız. Sorunları yaşayanlar da, öncelikle sorunlarını düşünürler. Kimseye haksızlık etmeyelim. Tarih boyunca insanlık, hep daha iyi bir yaşam özlemi içinde olmuştur. Anadoluda, topraktan fışkıran petrol yok, doğalgaz da yok.

Sanayi devrimlerini de yakalayamadık. Bu nedenle, sermaye birikimi yapamadık. Uluslararası hukuku, standartları, kuralları da, bu nedenle biz belirleyemiyoruz.

Ancak, herşeye rağmen son dönemde gelişen sanayisiyle, üretim kapasitesiyle ve insan gücüyle bölgesel aktör olmaktan çıkıp, küresel aktör olma yolunda hızla ilerliyoruz.

ABD’de Başkan değişimi sonrası, ekonomik politika da değişti. ABD, kendi ülkesine yatırım yapılmasını istiyor. Bu da, ABD’ye ihracat yapan ülkelere ve özellikle Çin, Rusya ve Türkiye gibi ülkelere yüksek maliyetler getirmesine yol açıyor. Dövizdeki yüksek artışların nedenlerinden biri, küresel oyuncuların Ortadoğu hesaplarıysa, bir diğeri de dolara hükmeden ABD’nin, yatırımları kendi ülkesine çekme çabasıdır.

Biga ekonomisi de, ülkemizde ve dünyada yaşanan değişimlerden doğal olarak etkileniyor. Önemli bir tarım ve hayvancılık bölgesiyiz, önemli bir ticaret merkeziyiz. Türkiye’de sanayi yatırımları açısından hiç de küçümsenmeyecek bir noktaya geldik.

Döviz fiyatları maliyetleri etkiliyor, sıkıntıya giren tedarikçilerimizin girdi sağlamada zorlanmasına neden oluyor. Bu nedenle, KDV, ÖTV indirimleri gibi destekler, kısa vadeli nakit akışını rahatlatan düşük faizli krediler, orta ve uzun vadeli yatırım ve yenileme destekleri, Biga ekonomisini de çok yakından ilgilendiriyor.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası olarak, Biga ekonomisinden sorumluyuz. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Tüm paydaşlarımızla sıcak ve yapıcı ilişkiler sürdürmeye özen gösteriyoruz. Üyelerimiz, Bigamız ve ülkemiz için her gün daha verimli ve yararlı nasıl oluruz, onun peşinde koşuyoruz. Bu sorumluluğu, ekonominin ötesine; sosyal, kültürel, eğitimsel ve hatta sportif alanlara da taşıyoruz. Meslek komitelerimiz, meclisimiz ve yönetimimiz ile yurt çapında alışılmış oda çalışma düzeninin çok ilerisinde, katılımcı ve demokratik bir çaba içindeyiz.

Biga TSO’nun yeni ve modern havası, kurumlaşmış yapısı, kalite, akreditasyon, iletişim ve ilişkiler yönüyle lider konumu; sanıldığı gibi büyük bütçelerle gerçekleşmedi. Özveriyle çalışarak bu noktaya geldik. Bugün burada diyorum ki: Bizim önümüzü açın..! Biz çalışıyoruz, üretiyor ve daha fazla üretmek istiyoruz. Destekler ve teşviklerin de yönelmesi gereken adresler bizleriz.

Normal ekonomik süreçlerde, geri kalmış yörelere destek verilmesi olağandır. Biga olarak neredeyse yüz yıldır bunu anlayışla karşıladık. "Allah Biga’ya vermiş” dedik. "Bigalı çalışkandır, özverilidir” dedik. "Allah, devletimize ve milletimize zeval vermesin” dedik. Bunlar hayatın olağan akışında hiç sorun olmadı. Bugün ise çetin bir süreçten geçiyoruz.

Bu tip dönemlerde, en yüksek verimin alınacağı, ülke ekonomisini olağan sürece taşıyacak aktörler, öncelik almalıdır. Altyapı, bilgi ve deneyimin bulunduğu Biga gibi sanayi ve üretimin olduğu yerlere destek ve teşviklerde öncelik verilmelidir. Verilmelidir ki, daha hızlı biçimde katma değer üretilsin, normal ekonomik sürece yeniden girilsin. Biga’ya bu nedenle biraz daha fazla ilgi gösterilmesini bekliyoruz.

Önceki gün anlattım. Yüzbinlerce büyük ve küçükbaş hayvan besleme potansiyeli olan bir ilçeyiz. Tarımı ve hayvancılığı biliyoruz. Biga’daki sanayileşme; dış destekle değil, kendi öz imkanlarımızla yıllar önce başladı. Bugün artık, Biga Organize Sanayi Bölgesi, genişleme alanı ihtiyacı duyuyor. Ayrıca, ikinci bir OSB’yi de gündemimize aldık. Tarihsel olarak ticaret kültürüne sahibiz. Güney Marmara’nın ticaret merkezi olma konumunu sürdürüyoruz.

Biga Fuarı, kendi öz gücü ile gelişerek, 100 binden fazla ziyaretçisiyle, örnek bir fuar haline geldi.

Devlet yetkililerimizden ve siyasetçilerimizden ricamız şudur ki: Lütfen önümüzü açın..! Önümüzü açmaya devam edin… Türkiye’nin, çalışan, üreten, istihdam sağlayan işletmelere, fabrikalara ihtiyacı var ve onları destekleyin. Biga Ticaret ve Sanayi Odası olarak, biz üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız.

Biraz sonra, Fuarımızı birlikte gezeceğiz. Standları dikkatle inceler ve katılımcı firmalarımızın yetkilileri ile biraz sohbet edersek, potansiyeli de orada göreceğiz. Fuarı’mızın Bigamıza, Güney Marmara’ya ve ülkemize hayırlı işler, bol ve bereketli kazançlar getirmesini diliyorum. Katılımcı firmalarımıza, ziyaretçilere ve siz tüm misafirlerimize, Biga TSO adına sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Biga Fuarı açılış töreninde ayrıca Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Biga Kaymakamı Mustafa Can, CHP Çanakkale Milletvekilleri Özgür Ceylan ve Muharrem Erkek ile Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu da birer konuşma yaptı.

Törende son olarak 03 Ekim 2018 Çarşamba günü 5 kategoride yapılan Biga Sığırcılığı Güzellik Yarışması’nda dereceye giren hayvanların besicilerine ödülleri ve plaketleri verildi ve ardından fuar alanında yer alan standlar ziyaret edildi.

BİGA 12.GIDA, TARIM, HAYVANCILIK ve TEKNOLOJİLERİ FUARI

05-07 EKİM 2018

http://www.bigazete.com.tr/2018/10/12-biga-gida-tarim-hayvancilik-ve-teknolojileri-fuari-acildi-h34229.html

http://www.canakkaleaynalipazar.com/biga-gida-tarim-hayvancilik-ve-teknolojiler-fuari-torenle-acildi/14562/

http://www.milliyet.com.tr/biga-gida-tarim-hayvancilik-ve-teknolojiler-canakkale-yerelhaber-3076325/

http://www.bigacarsambapostasi.com/ak-parti-milletvekili-julide-iskenderoglu-biga-fuarina-katildi

BİGA 11.GIDA, TARIM, HAYVANCILIK ve TEKNOLOJİLERİ FUARI

07-09 EKİM 2016

http://www.canakkaledegisim.com/guncel-haberleri-biga-fuari-11.-kez-kapilarini-acti-91300.html

http://www.canakkaletravel.com/haber/biga-fuari-11-kez-kapilarini-acti.html

http://www.bigacarsambapostasi.com/biga-fuari-11nci-kez-kapilarini-acti

http://www.biga.bel.tr/tr/biga-gida-tarim-hayvancilik-ve-teknolojileri-fuarinin-ilk-gununde-protokol-toreni-gerceklesti-ve-biga-fuari-11nci-kez-kapilarini-ziyaretcilere-acti-6884

http://www.milliyet.com.tr/biga-gida-tarim-hayvancilik-ve-teknolojiler-canakkale-yerelhaber-1586510/

http://www.mynet.com/tv/biga-fuari-11-kez-kapilarini-acti-vid-3949028/

http://www.canakkaleolay.com/Biga-Fuari-kapilarini-acti--35860

http://tarim.com.tr/Haber/34485/Biga-Fuari-Kapilarini-Acti.aspx

http://www.bigahaber.net/biga-fuari-ekonomiye-moral-oluyor.html

http://www.asagidemirci.com/pages/haberler/oku/ok/?id=3844#.WASPbuWLRdg

http://www.objektif17.com/haber/bigada-fuar-senligi-8102.html

http://www.canakkaleaynalipazar.com/biga-fuari-nda-gundem-demiryolu/9138/

https://www.youtube.com/watch?v=ORHmk2yuZ5c

2015

http://www.aydinlikgazete.com/ekonomi/52666-ovadaki-sut-sagsin-bayirdaki-dana-yetistirsin.html

http://www.milliyet.com.tr/biga-fuari-acildi-canakkale-yerelhaber-400148/

http://tontv.com.tr/biga-fuari-sona-erdi

http://www.dunya.com/guney-marmara-biga-fuarinda-bulustu-240239h.htm

http://www.iha.com.tr/canakkale-haberleri/biga-fuari-calismalari-devam-ediyor-canakkale-852402/

http://bigatribun.net/haberdetay.asp?id=1450

http://www.haberimport.com/haber/biga-fuari-26-eylulde-aciliyor-411783.htm

http://www.bursahaber.com/yerel/biga-fuari-26-eylulde-aciliyor-h149608.html

http://www.canakkaleaynalipazar.com/marmara-nin-ticaret-merkezi-biga/1074/

BİGA FUARI - 2013

http://www.bigazete.com.tr/ekonomi/guney-marmaranin-ekonomik-merkezi-biga-h3560.html

http://www.bigazete.com.tr/ekonomi/ilk-gunden-yogun-ilgi-h3559.html

http://www.bigazete.com.tr/ekonomi/biga-fuari-renkli-anlara-sahne-oldu-h3557.html

http://www.bigazete.com.tr/ekonomi/biga-fuari-torenle-acildi-h3556.html

http://bigagunlugu.com/haberdetay.aspx?haberID=5218

http://www.bigahaberfark.com/haber/1973-biga-fuarinda-bu-yil-ilkler-yasanacak.aspx

http://www.forzafuar.com.tr/eng/index.php?p=22&l=2

http://www.canakkaleicinde.com/biga-fuari-hazirlik-ve-koordinasyon-toplantisi-yapildi.html

http://sarnicyayinlari.com/bigafuari/?m=201307

http://www.bogazgazetesi.com.tr/biga-fuari-masaya-yatirildi/

BİGA FUARI - 2012

http://www.dha.com.tr/bigada-fuar-ve-festival-bir-arada_366183.html

http://www.gazetecan.com/?p=4322

http://www.bigacarsambapostasi.com/haberler_biga_fuari_carsamba_postasinda-l-1-sayfa_id-666-id-120477

http://www.sanayi.gov.tr/NewsDetails.aspx?newsID=2075&lng=tr

http://www.bigazete.com.tr/ekonomi/bakan-ergun-2023te-ilk-10-ekonomi-icinde-olacagiz-h1187.html

http://www.bigacarsambapostasi.com/haberler_biga_fuar_acilisi_yapildi-l-1-sayfa_id-666-id-60137-f-3ec58875503f56a11e71716eaeb599fa

http://yenicangazetesi.net/haberdetay.asp?ID=950


Facebook Paylaş Twitter Paylaş